אודות חברת פוליטרון ישראל

פוליטרון ישראל, הינה נציגתה הרשמית והבלעדית של חברת EPTECH CORPORATION  המיצרת ומשווקת את טכנולוגיית הסיכוך המהפכנית POLYTRON בישראל. הטכנולגיה היתה ידועה בעבר גם בשם פולדיין.

טכנולוגיית פוליטרון, מביאה לשיפור דרמטי בביצועי מכללים בכל ציוד מכני קל וכבד בים וביבשה.
היא מצטיינת בהפחתה משמעותית של עלויות התחזוקה, מפחיתה שחיקה בלמעלה מ-95%, מצמצמת את החיכוך למינימום, מורידה טמפרטורות באופן דרמטי, ממזערת בלאי באופן מקסימלי, מכפילה את אורך חיי המתכת, מונעת השבתה של מערכות ומאפשרת חיסכון משמעותי בצריכת דלק ובאנרגיה, תוך צמצום משמעותי בפליטת מזהמים.

חברת פוליטרון ישראל משווקת את המוצרים ומעניקה ייעוץ אחזקה לתעשיה ולמערכות ביטחוניות  מתקדמות מגוונות בארץ ובעולם. כחלק משירותיה, החברה גאה לספק ייעוץ טכנולוגי והנדסי ברמה גבוהה על ידי אנשי המקצוע המובילים בתחומם. מספקת חוות דעת בהיבט המקצועי ובמישור המשפטי לשיפור ולייעול ביצועים תוך ביצוע בדיקות ואנליזות שמן, במגוון ענפים: רכב, ציוד מכני הנדסי, ספנות, כלים אויריים בתעשייה ובכל הקשור לציוד ממונע.
בנוסף, עורכת החברה הכשרות, ימי עיון והרצאות על טכנולוגיות בחדשנות, אחזקה מונעת ועוד.

החברה משלבת את פעילותה של חברת האחות "רגב בר בע"מ" אשר נוסדה בשנת 2003 ומספקת ייעוץ מעודכן-שטח לצד פתרונות ויישומים אזרחיים וצבאיים בתחום המודיעין הביטחוני-טכנולוגי בישראל וברחבי העולם.

Polytron

טכנולוגיית פוליטרון מיועדת למשטחי מתכת, תוך יישום תהליך מיקרו-מטאלורגי. התכשיר אינו משנה את השמנים אליהם הוא מוסף, אך משפר את יכולותיהם ומתאים לשימוש  בכל סוג משטח שבא בחיכוך במנועים: הידראוליקה, תיבות הילוכים ועוד.
פוליטרון מתאים לשימוש בכל סוג ציוד ומכניזם הדורש סיכוך ומשיג תוצאות דרמטיות של הקטנת חיכוך וביטול כמעט מוחלט של בלאי ושחיקה.

מינון השימוש בפוליטרון חסכוני מאד ומתאים לשימוש עם כל סוגי הדלקים – בנזין, דיזל, מזוט, דלק מטוסים ועוד. פוליטרון מתאים לשימוש עם כל סוגי השמנים – מינרליים, אורגניים וסינתטיים.

פוליטרון מבוסס על נפט בלבד, ואינו מכיל כל חלקיקים מוצקים. במנועים, יש להשתמש ב- Polytron MTC  בשילוב עם Polytron FC  על מנת להגיע לתוצאות ולביצועים אופטימאליים למנוע לאורך חייו. 

איך זה עובד?

הטכנולוגיה מבוססת על תהליך ליבה מטאלורגי, המאפשר בתנאי חום ולחץ עיבור של חלק ממרכיבי פוליטרון לכדי מבנה גבישי של משטחי חיכוך מתכתיים. התהליך ממיר שכבה דקה ביותר של משטחים אלה למשטחים קשים ועמידים לחיכוך, תהליך הגורם לחיי שירות ארוכים הרבה יותר, לצד השלכות חיוביות  נוספות. 

מאחר ורכיבים פעילים של  פוליטרון מקוטבים, כאשר משתמשים בו, הם נמשכים למתכת. בתנאי חום ולחץ רכיבים מקוטבים אלה מעברים מטאלורגית את המבנה המתכתי הגבישי במשטחי החיכוך הבאים איתו במגע.

כאשר מתבוננים במשטחי חיכוך מזווגים בהגדלה, ניתן לראות כי הם למעשה מלאים בבליטות ובחריצים, "הרים" ו"עמקים". בליטות  אלה חודרות את שכבת השמן המפרידה בין משטחי חיכוך מזווגים ומתנגשות אחד בשני. התנגשויות אלה ברמת המיקרו, הופכות ל"חיכוך" בין משטחי חיכוך מזווגים ברמת המקרו.  חלק מהתנגשויות אלה גורמות להיפרדות של חלקיקי מתכת אשר הופכים לתהליך שחיקה ברמת המאקרו.

תכשירי סיכוך רגילים נותנים רק מענה חלקי

לובריקנטים קונוונציונליים מבוססים על שימור חוזק ועובי של שכבת השמן על מנת להפריד בין משטחי החיכוך ממגע אחד בשני בתנאי לחץ גבוה, הנוצר ע"י עומסי עבודה גבוהים.
הם מספקים שכבת מגן בלחץ גבוה בין משטחים נעים סמוכים, על מנת להחליף את שכבת השמן הנדחפת החוצה בלחץ. בדרך זו, הם מנסים להתנגד לכשל הנובע מניקוב, או שחיקה מואצת. 

לובריקנטים קונוונציונליים מצליחים במשימתם רק באופן חלקי, כך שתהליך שחיקה מתמשך עדיין ממשיך להתקיים, ותורם להידרדרות בביצועים, לשחיקה מואצת וחוזר חלילה.

pic1

לסרטון הסבר כיצד זה עובד

כוח

פוליטרון נמצא בתפוצה הולכת וגדלה בעשרות מדינות בעולם.
כדי לקבל מידע נוסף, מוזמנים לבקר באתר הבינלאומי של החברה

מעוניינים לרכוש, לשאול שאלה, לקבל מידע נוסף?
נשמח לעזור.

דילוג לתוכן